Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Енергетски сектор трансформисати у зелени и одрживи систем

Енергетски сектор трансформисати у зелени и одрживи систем

Београд/Беч, 10. октобар 2014. године – Министар пољопривреде и заштите животне средине у Влади Републике Србије Снежана Богосављевић-Бошковић оценила је данас у Бечу да је неопходна координирана сарадња у борби против ефеката климатских промена, и напоменула да Србија интензивно припрема стратегију за ту област.

Фото: tanjug.rs
Богосављевић-Бошковић је у изјави за агенцију Танјуг навела да је учешће на конференцији “Р20 Аустрија и ЕУ – региони кључни актери за заокрет у енергетици” била прилика да се размене искуства из региона, али и да се договори јача сарадња у смислу снажније подршке већем коришћењу обновљиве енергије, зелене економије и чистих технологија, заштите животне средине и климатских промена.

Она је истакла да наша земља има разрађене циљеве, пројекте и студије како да свој енергетски сектор трансформише у зелени и одрживи систем.

Богосављевић-Бошковић је подсетила на националну студију о зеленој економији и одрживости раста, и потврдила да се у Србији интензивно припрема стратегија борбе против климатских промена.

Према њеним речима, та стратегија је изузетно важна јер су штете од климатских промена сваке године све веће и разорније, при чему се са климатским променама и ефектима елементарних непогода и природних катастрофа не суочава само Србија, већ и друге земље у региону.

Богосављевић-Бошковић је нагласила да су штете након мајских поплава огромне и процењене на више од 1,5 милијарди евра, док се штета услед елементарних непогода на годишњем нивоу, и без катастрофалних поплава попут овогодишњих, процењује на 130 до 400 милиона евра.

Изузетно је важно, како је напоменула, да наступ и активности у решавању питања борбе против климатских промена буду координирани, међуресорни и константни, у смислу сарадње земаља у региону.

Она је навела да је са министром пољопривреде Аустрије Андре Рупрехтером разменила информације везане за пољопривреду и пољопривредну производњу двеју земаља.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs