Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Препорука о прекиду статуса избеглица не доприноси стабилности у региону

Препорука о прекиду статуса избеглица не доприноси стабилности у региону

Београд/Женева, 1. октобар 2014. године – Први потпредседник Владе Републике Србије и министар спољних послова Ивица Дачић разговарао је јуче у Женеви са високим комесаром УН за избеглице Антониом Гутерешом о положају и проблемима избеглица из Хрватске и БиХ у Србији, као и о више од 200.000 интерно расељених лица са Космета.

Фото: msp.gov.rs

Дачић, који је учествовао на 65. заседању Извршног комитета Високог комесаријата УН за избеглице, изразио је захвалност Гутерешу на напорима које су тај комесаријат и он лично улагали како би помогли великом броју избеглица насталих након конфликта на просторима бивше Југославије.

Он је том приликом указао и на то да је препорука о прекиду статуса избеглица из Хрватске, коју је Високи комесаријат УН прогласио почетком априла ове године, нанела штету интересима избеглица, као и да не доприноси стабилности у региону.

Србија је заинтересована и спремна да настави сарадњу са Високим комесаријатом УН како би се ово важно хуманитарно питање трајно решило, пре свега, у интересу најугроженијих, навео је први потпредседник Владе.

Гутереш је изразио захвалност Србији на подршци програмима и активностима Високог комесаријата УН за избеглице, који је, како је нагласио, спреман да и убудуће пружа неопходну помоћ Влади Србије на овом плану, као и у решавању проблема интерно расељених са Космета.

У вези са клаузулом о престанку избегличког статуса, он је указао на то да је примена клаузуле суверено право сваке земље и да је реч о препоруци чији се почетак предлаже за период после 2017. године, наводи се у саопштењу Министарства спољних послова.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs