Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Конференције за новинаре > Алтернативним санкцијама до боље ресоцијализације осуђеника

Алтернативним санкцијама до боље ресоцијализације осуђеника

Београд, 22. јануар 2014. године – Министар правде и државне управе у Влади Републике Србије Никола Селаковић указао је данас на то да ће отварање канцеларија за алтернативне санкције допринети правној једнакости грађана, као и уштедама у државном буџету.




Селаковић је на конференцији за новинаре у Влади Србије, након потписивања Меморандума о сарадњи у извршењу алтернативних санкција са градоначелницима и представницима девет градова у Србији, нагласио да ће отварање тих канцеларија допринети и бољој рехабилитацији, односно ресоцијализацији осуђеника.

Он је објаснио да ће на основу данас потписаног документа Управа за извршење кривичних санкција тог министарства отворити још девет нових канцеларија за алтернативне санкције, и то у Јагодини, Зајечару, Краљеву, Крушевцу, Неготину, Новом Пазару, Врању, Прокупљу и Пироту, у којима се налазе седишта виших судова.

Министар је, говорећи о систему санкционисања у наредном периоду, објаснио да је у складу са Стратегијом за развој алтернативних ванзаводских санкција у Србији од 2013. до 2020. године прописано да до краја 2015. године у седишту сваког вишег суда буде отворена канцеларија за алтернативне санкције.

Према његовим речима, потписивањем Меморандума о сарадњи у извршењу алтернативних санкција успостављена је трајна сарадња и координација између ресорног министарства и градова, што је неопходан услов за извршење алтернативних санкција и успешну реинтеграцију осуђених лица у друштвену заједницу.

Селаковић је истакао да је један од циљева којима ресорно министарство и Управа за извршење кривичних санкција теже управо тај да две трећине досуђених санкција буду оне које се извршавају на алтернативан начин.

Меморандум о сарадњи у извршењу алтернативних санкција до сада је потписан са градоначелницима и представницима 25 градова, међу којима су, уз данашњих девет градова, и Београд, Нови Сад, Суботица, Сомбор, Ваљево, Ниш, Крагујевац, Сремска Митровица, Шабац, Пожаревац, Смедерево, Зрењанин, Панчево, Лесковац, Ужице и Чачак.

Потписивању су присуствовали и начелник Управе за извршење кривичних санкција Милан Стевовић и председник Одељења за третман и алтернативне санкције те управе Душанка Гарић.


Аудио/видео прес
Тонски и видео записи са конференција за новинаре чланова Владе Републике Србије

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs