Љајић је у изјави за новинаре у Скупштини Србије рекао да су поднете кривичне пријаве против 14 складиштара, код којих је утврђен велики мањак из робних резерви и где је нестало више од 80.000 тона пшенице и кукуруза.
Он је нагласио да очекује коначни судски епилог не само за овај случај, већ и за све наредне који ће уследити уколико се утврди одговорност оних који су учинили штету за државу и државни буџет.
Данашње хапшење јесте и порука да се крађа не исплати никоме, а посебно не онима који су издавали у закуп складишни простор и за то узимали значајна финансијска средства и трговали робом коју су добијали од робних резерви, поручио је потпредседник Владе.
Он је најавио да ће се током наредне недеље у Скупштини Србије наћи и Предлог закона о робним резервама, и додао да је један од разлога за његово доношење појачана контрола и надзор над робним резервама.
Према његовим речима, досадашњим законом уопште није била предвиђена одредба о контроли и надзору над Републичком дирекцијом за робне резерве, а убудуће ће тај надзор спроводити министарства енергетике, развоја и заштите животне средине, пољопривреде, шумарства и водопривреде и спољне и унутрашње трговине и телекомуникација.
Љајић је објаснио да држава жели да обезбеди више складишног простора тако што ће активирати хипотеке и узети складишни простор који је до сада био у приватном власништву оних складиштара који су извршили злоупотребе са робом из робних резерви.