Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Пуштен у рад сигнал проширене иницијалне мреже процеса дигитализације

Пуштен у рад сигнал проширене иницијалне мреже процеса дигитализације

Београд, 14. новембар 2013. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар спољне и унутрашње трговине и телекомуникација Расим Љајић и шеф Делегације Европске уније у Србији Мајкл Девенпорт пустили су данас на Авалском торњу у рад сигнал проширене иницијалне мреже процеса дигитализације.

Расим Љајић и Мајкл Девенпорт
Фото: Танјуг

Љајић је том приликом истакао да је данас активирано 35 емисионих локација, што значи да ће дигитални сигнал имати приближно 80 одсто становништва земље, као и да су сада отклоњене све препреке за процес дигитализације у Србији, који би требало да буде завршен до краја наредне године.

Потпредседник Владе је навео да су отклоњене све препреке и да је ово најекономичнији начин да се процес дигитализације заврши не само до предвиђеног рока - 17. јуна 2015. године већ, уколико се буде наставило овом динамиком, и до краја наредне године.

Према његовим речима, преостало је да се обезбеде финансијска средства за опрему преосталих локација за дигитализацију, за шта су заинтересоване највеће светске компаније у овој области, као и да се усвоје два закона из области медија - закон о електронским медијима и о јавним сервисима, који су правни основ за завршетак дигитализације.

Љајић је указао на то да је за завршетак дигитализације потребно више од 35 милиона евра, и изразио захвалност Европској комисији на финансијској, али и на политичкој и моралној подршци.

Потпредседник Владе је оценио да је дигитализација важна за грађане јер ће им обезбедити бољи квалитет слике и тона, при чему ће и држава бити на добити, с обзиром на то да приходи од продаје дигиталних дивиденди могу износити између 70 и 100 милиона евра.

Девенпорт је рекао да Европска унија подржава Србију у процесу преласка на дигитално емитовање, и истакао да је овај сектор веома важан и за Унију, имајући у виду чињеницу да је 17. јун 2015. године крајњи рок за потпуни прелазак на дигитално телевизијско емитовање и у ЕУ.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs