Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Конференције за новинаре > Изградња 317 малих хидроелектрана у наредне две године

Изградња 317 малих хидроелектрана у наредне две године

Београд, 15. мај 2013. године – Министар енергетике, развоја и заштите животне средине у Влади Републике Србије Зорана Михајловић уручила је данас председницима 17 општина и градова у Србији споразум о међусобној сарадњи која се односи на добијање енергетских дозвола за изградњу малих хидроелектрана на 317 локација.


Михајловић је на конференцији за новинаре у Влади Србије, након уручења Споразума о међусобној сарадњи у поступку информисања домаћих и страних правних или физичких лица заинтересованих за издавање енергетске дозволе, односно сагласности, истакла да процењена вредност инвестиција за свих 317 локација износи приближно 500 милиона евра, од чега се 300 милиона евра односи на неразвијене општине.

Она је саопштила да је јавни позив који је Министарство енергетике, развоја и заштите животне средине објавило за изградњу малих хидроелектрана успео, и додала да је пристигло укупно 1.400 пријава.

Србија ће на основу овог јавног позива у наредне две до две и по године, како је најавила, имати изграђених 317 малих хидроелектрана.

Михајловић је истакла да ће то обезбедити нових 1.000 радних места, али и указала на то да се, имајући у виду да ће изградња малих хидроелектрана покренути домаћу индустрију, грађевинарство и све друге области, може говорити о десетинама хиљада нових радних места.

Она је подсетила на то да у Србији постоји више од 900 локација за мале хидроелектране, и објаснила да је за ових 317 локација у тренутку објављивања позива постојала комплетна документација.

Према њеним речима, највише пријава пристигло је за Тутин, где су за 57 локација стигле 133 пријаве, што потврђује постојање великог интересовања инвеститора.

Ресорно министарство је у фебруару ове године потписало споразум о међусобној сарадњи са 17 јединица локалне самоуправе: градовима Ужице, Краљево и Крушевац и општинама Пријепоље, Прибој, Прокупље, Бајина Башта, Љубовија, Ариље, Ивањица, Косјерић, Тутин, Сурдулица, Власотинце, Пирот, Рашка и Нова Варош.


Аудио/видео прес
Тонски и видео записи са конференција за новинаре чланова Владе Републике Србије

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs