Београд, 10. мај 2012. године – Министар животне средине, рударства и просторног планирања у Влади Републике Србије Оливер Дулић саопштио је да је Влада на данашњој седници усвојила Предлог закона о изменама и допунама Закона о планирању и изградњи, којим је предвиђено да се рок за попусте за легализацију нелегално подигнутих објеката продужи до 30. јуна 2015. године.
Дулић је на конференцији за новинаре, одржаној након седнице Владе, подсетио на то да је тај рок првобитно требало да истекне 30. јуна ове године, али да је одлучено да он буде продужен због великог броја пристиглих пријава грађана и ограниченог административног капацитета локалних самоуправа.
Он је указао на то да је од ступања на снагу Закона о планирању и изградњи у Србији легализовано више објеката него претходних 11 година откада је почео процес легализације.
Министар је оценио да је нови рок за попусте за легализацију сасвим довољан, при чему је упутио апел грађанима да допуне документацију, а локалним самоуправама да се боље организују и убрзају поступке легализације.
Дулић је навео да је првобитна замисао била да се рок продужи за још само годину дана, односно до половине 2013. године, али да је након консултација са Сталном конференцијом градова и општина, представницима грађевинске оперативе и Привредном комором Србије закључено да то не би било довољно.
Директор Канцеларије за сарадњу с медијима Миливоје Михајловић изјавио је да је Влада данас усвојила Уредбу о продаји 50.000 тона пшенице из робних резерви у 2012. години по цени од 20 динара за килограм.
Михајловић је указао на то да поменута уредба има за циљ да се стабилизује тржиште и да се до наредне жетве сачува стабилност цене пшенице и брашна.
Он је навео да ће се пшеница из робних резерви продавати привредним друштвима и предузетницима регистрованим у Србији.
Према његовим речима, купац ће моћи да купи најмање 20 тона, а највише 300 тона пшенице и мораће да је користи за производњу брашна типа 500, и то по цени од 27 динара по килограму.
Михајловић је нагласио да то брашно неће смети да се извози и додао да ће казна за оне који прекрше то правило бити од 200.000 до милион динара.