Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Наставак контакта са Унмиком о одржавању локалних избора на Космету

Наставак контакта са Унмиком о одржавању локалних избора на Космету

Београд, 23. март 2012. године – Министар за Косово и Метохију у Влади Републике Србије Горан Богдановић изјавио је данас да га у одговору на писмо које је упутио Унмику та мисија обавештава да због околности на терену није у могућности да организује локалне изборе на Космету.

Богдановић је у изјави за агенцију Танјуг навео да је овај одговор последица стања на терену, што се не крије ни у самом одговору, нити у изјавама званичника мисије Уједињених нација.

Према његовим речима, нешто позитивнији аспекат у одговору Унмика јесте спремност те мисије да не одустане од својих овлашћења у домену одржавања локалних избора на Косову и Метохији.

Министар је, такође, констатовао да је за стање на терену на које је Унмик указао одговорно и међународно присуство јер је чињеница да нико од званичника међународних мисија није реаговао на претње силом од стране Приштине уколико се у покрајини спроведу избори.

Изостанак такве реакције охрабрује екстремисте, па се огласила АНА коју су и Унмик и САД прогласиле терористичком организацијом, нагласио је Богдановић.

Он је напоменуо да је Унмику упутио писмо у којем се указује на то да Србија доследно поштује Резолуцију 1244 јер је мисија УН задужена за спровођење локалних избора у покрајини.

Нажалост, како је истакао, реалност је да се локални избори тешко могу одржати јужно од Ибра без подршке међународне мисије.

Наши контакти са Унмиком и осталим међународним факторима у покрајини поводом одржавања локалних избора биће настављени, при чему истовремено морамо рационално размотрити које су нам опције на располагању, односно њихове предности и последице, навео је министар.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs