Ђелић је у изјави новинарима у Привредној комори Србије (ПКС) рекао да они који предлажу овакву политику игноришу да су се времена променила и да нико више не може на такав начин да иде против Србије и прикаже њену политику компромиса и дијалога као нешто што је штетно.
Ембарго је против свих правила ЦЕФТА, поновио је он и истакао да је Приштина покушала једнострано да промени један међународни уговор, што је могуће само уколико сагласност дају све земље чланице споразума.
То би, како је нагласио, подразумевало и да се и Босна и Херцеговина (БиХ) и Србија сложе са тим.
Приштина је, уместо да иде путем дијалога и заједно са Београдом пронађе компромисно решење, посегла за једностраним мерама које трговински свет не препознаје, упозорио је Ђелић и изразио уверење да то ни на који начин неће прихватити ни ЕУ.
Према његовој оцени, та одлука свакако ће имати економске последице јер је Косово и Метохија економско подручје у коме су грађани навикли на српске производе.
Потпредседник Владе је подсетио на то да је приштинска страна покушала да издејствује и промену царинског печата, као и да је печат који је предложен био неприхватљив за Србију јер се коси са Уставом и државном политиком наше земље.
Ђелић је указао на то да је политика Приштине деструктивна и да она покушава да направи велику штету у циљу постизања бољег исхода за преговарачким столом, уз напомену да су приштинске власти и раније предузимале такве потезе.
ЦЕФТА споразум је споразум о слободној трговини између Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине (БиХ), Хрватске, Македоније, Албаније, Молдавије и УНМИК-а, који је потписник документа у име Косова.