Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > У дијалогу Београда и Приштине потребно више конструктивности

У дијалогу Београда и Приштине потребно више конструктивности

Београд, 3. мај 2011. године – Министар за Косово и Метохију у Влади Републике Србије Горан Богдановић изјавио је данас да је у дијалогу са привременим институцијама самоуправе у Приштини потребно више прагматичности за решавање конкретних питања.

Фото: Бета
Богдановић је у интервјуу за агенцију Бета оценио да договоре оптерећује то што се све теме тичу статуса Косова и Метохије, али и да су три рунде разговора Београда и Приштине показале да је компромис могућ, иако су теме о којима се разговара јако осетљиве и тешке.

Та специфичност тема један је од разлога зашто је илузорно очекивати да конкретни резултати дијалога буду одмах видљиви, указао је министар и поновио да је за постизање компромиса потребно више прагматичности и конструктивности.

Дуго смо имали дијаметрално супротне ставове и није било ни помисли да је компромис могућ, подсетио је он и оценио да су ове три рунде показале да се он може постићи.

Као остале разлоге због којих је потребно време да би резултати дијалога постали видљиви Богдановић је навео и политичку кризу на Косову и Метохији, као и покушаје Приштине да истисне Београд са Косова и Метохије.

Према његовим речима, сви проблеми који постоје на Космету тичу се и статуса и током разговора који се воде у Бриселу свака тема је оптерећена тиме.

Он је оценио да су разговори и прилика да се дође до историјског помирења чији изостанак оптерећује и Србе и Албанце, али и читав западни Балкан.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs