Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Визна либерализација Србије није угрожена

Визна либерализација Србије није угрожена

Београд, 23. фебруар 2011. године – Први потпредседник-заменик председника Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је данас да визна либерализација Србије у овом тренутку сигурно није угрожена и да ће бити учињено све да тако и остане.

Фото: Танјуг

Дачић је, отварајући завршну конференцију Твининг пројекта за интегрисано управљање границом у Палати Србија, рекао да је наша земља била спремна да се суочи са свим изазовима визне либерализације, како позитивним, тако и негативним.

Први потпредседник Владе је навео да су по питању лажних азиланата предузете све потребне мере које су довеле до смањења њиховог броја и оценио да тај податак говори о томе да су те мере имале ефекта.

Према његовим речима, прошле године је више од 10.000 грађана Србије тражило азил у земљама Европске уније, а више од 4.000 њих је враћено у Србију на основу Протокола о реадмисији.

Предузете су различите мере како би се спречила злоупотреба визне либерализације, почев од јавног деловања до оштрије контроле граница, а формирана је и комисија на нивоу Владе Србије која ће пратити спровођење визне либерализације, нагласио је Дачић и напоменуо да ће бити проверено да ли постоји организована злоупотреба визне либерализације.

Он је упутио позив земљама Европске уније да ревидирају своје прописе како би се спречила злоупотреба захтева за азил и додао да међу азилантима из Србије највише има Рома и Албанаца, док су ретки случајеви појединаца ван тих националних група.

Шеф Делегације Европске уније у Србији Венсан Дежер оценио је да је учињено доста како би се обезбедила контрола граница и спречила злоупотреба визне либерализације.

Он је навео да очекује даљу сарадњу, јаче излазне контроле на границама, као и да земље Уније појачају своју контролу, пре свега Мађарска и Словенија које су прве на удару.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs