Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Неопходна пуна заштита личних и имовинских права избеглица

Неопходна пуна заштита личних и имовинских права избеглица

Београд, 11. фебруар 2011. године – Потпредседник Владе Републике Србије Јован Кркобабић разговарао је данас са специјалним саветником високог комесара УН за избеглице Ен-Виљемом Бијевелдом о отвореним питањима у решавању дуготрајне избегличке кризе на западном Балкану.

Ен-Виљем Бијевелд и Јован Кркобабић

Током састанка констатовано је да постоји добра воља четири земље – Црне Горе, Босне и Херцеговине, Хрватске и Србије да се отворени проблеми решавају на конструктиван начин, а да је један од путева за њихово решавање Донаторска конференција предвиђена за јун ове године.

Кркобабић је том приликом инсистирао на томе да се сва питања морају решавати у складу са платформом Владе Србије.

Сва та питања морају се решити у пакету, рекао је потпредседник Владе, при чему је нагласио да ниједно питање не може остати по страни, нити може да буде проглашено мање важним.

Кркобабић је подсетио на чврст став Владе Србије да гарантује сва лична и имовинска права свима онима који су на било који начин угрожени у Србији, уколико таквих случајева има, али је напоменуо да исти критеријуми морају бити заступљени и код наших суседа.

На заједничком путу ка ЕУ, како је навео, треба испунити све стандарде, а они апсолутно подразумевају пуну заштиту личних и имовинских права која су у овом тренутку ускраћена бројној избегличкој популацији, пре свега у Хрватској.

Према његовим речима, министарска конференција у Београду, у марту 2010. године, јасно је истакла која су отворена питања и како та питања треба да се решавају.

Први корак ка успешном решавању тих питања јесте да се добију тачни подаци о томе шта је од права ускраћено избеглим и протераним – од станарских права, па све до неисплаћених пензија, саопштио је потпредседник Владе Србије.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs