Београд, 1. фебруар 2011. године – Министарство унутрашњих послова Владе Републике Србије саопштило је да су у наставку акције на сузбијању корупције припадници Управе криминалистичке полиције, Управе саобраћајне полиције и Полицијске управе у Зрењанину, а у сарадњи са Вишим јавним тужилаштвом из Зрењанина, на територији Зрењанина и Новог Сада ухапсили петнаест особа.
|
Слева-надесно и одозго-надоле: Зоран Миловановић, Владимир Бероња, Миле Николић, Жељко Деспотов, Дарко Половина, Зоран Симић, Бојан Милосављев, Зоран Адамов, Душко Тесла, Предраг Чаркић, Радојка Ивановић, Љубомир Мркајић, Ранко Поповић, Небојша Стојановић и Веселинка Тесла |
У саопштењу се наводи да су ухапшени саобраћајни полицијски службеник Зоран Миловановић (1978), запослен у ПУ Зрењанин, саобраћајни полицијски службеник Владимир Бероња (1983), запослен у ПУ Зрењанин, и Миле Николић (1970) из Ботоша, СО Зрењанин.
Ухапшени су саобраћајни полицијски службеник Жељко Деспотов (1970), запослен у ПУ Зрењанин, полицијски службеник Дарко Половина (1983), запослен у Одреду жандармерије у Новом Саду и саобраћајни полицијски службеник Зоран Симић (1970), запослен у ПУ Зрењанин.
Такође, ухапшени су и Бојан Милосављев (1979), Зоран Адамов (1969), Душко Тесла (1971), Предраг Чаркић (1963), сви из Зрењанина, медицинска сестра у општој болници „Ђорђе Јовановић“ Зрењанин Радојка Ивановић (1962) из Арадца, Љубомир Мркајић (1972) из Зрењанина, Ранко Поповић (1972) из Банатског Деспотовца, Небојша Стојановић (1973) из Лазарева, СО Зрењанин, и Веселинка Тесла (1973) из Каћа.
Они су ухапшени због постојања основане сумње да су извршили више кривичних дела превара у осигурању, примање мита, давање мита и злоупотреба службеног положаја.
Кривичном пријавом биће обухваћен и Јован Секулић (1983) из Зрењанина, који је у бекству.
Осумњичени су од 2009. до 2011. године на подручју Зрењанина и Новог Сада више пута, по претходном договору, намерно изазивали саобраћајне незгоде, проналазивши учеснике истих, за шта су им давали по 100 евра, након чега су пријављивали непостојеће повреде да би наплатили нематеријалну штету од осигуравајућих кућа.
Тако добијен новац од исплате нематеријалних штета (за лажне телесне повреде) делили су између себе.
Полицијским службеницима су плаћали 1.000 евра за извршене увиђаје и направљене записнике о саобраћајним незгодама, а медицинској радници је у више наврата плаћано по 100 евра да прибави потребну медицинску документацију.
Осумњичени су на овај начин прибавили себи имовинску корист од више од 200.000 евра, а на штету осигуравајућих кућа „Дунав осигурање“, „ДДОР осигурање“, „Делта ђенерали осигурање“, „Миленијум осигурање“, „АС осигурање“, „Таково осигурање“, „Уника осигурање“ и „АМС осигурање“.
Осумњичени ће уз кривичну пријаву бити приведени истражном судији Вишег суда у Зрењанину.
Полиција наставља рад на расветљавању свих околности на овом случају, додаје се у саопштењу.