Почетна страна > Вести > Политика > Изменама закона малолетницима забрањен улазак у објекте за игре на срећу
Изменама закона малолетницима забрањен улазак у објекте за игре на срећу
Београд, 30. новембар 2010. године – Потпредседник Владе и министар за науку и технолошки развој Божидар Ђелић изјавио је данас да Предлог измена и допуна Закона о играма на срећу предвиђа забрану уласка малолетника у објекте у којима се приређују игре на срећу, као и додатне провере капитала који се улаже у ту област.
Ђелић је у Скупштини Србије, образлажући предлоге закона о изменама и допунама закона о играма на срећу и о дувану, рекао да се та два акта односе на области у којима је наша земља претходних година постигла значајан напредак и има намеру да их и даље унапређује.
Усвајањем предложених измена послаћемо снажну поруку младима, као и њиховим родитељима и учитељима, да малолетним лицима није место у кладионицама, нагласио је потпредседник Владе.
Овим изменама предвиђена је забрана приређивања посебних игара на срећу дуже од 18 часова дневно, што значи да таква места неће моћи да раде нон-стоп, навео је он и додао да ће бити забрањено и истицање натписа „казино“ на објектима у којима се приређују игре на срећу на аутоматима јер су то различите активности.
Ђелић је указао на то да се овим изменама прецизно утврђују надлежности министара да пропишу начин расподеле средстава од игара на срећу намењених за очување социјалне сигурности грађана.
Он је прецизирао да је на крају прошле године у Србији било 17.500 аутомата и приближно 1.300 уплатних места, а приходи од игара на срећу су од 2004. године до данас повећани десет пута, од чега је значајан део ишао у републички буџет и на рачуне локалних самоуправа.
Циљ предложених измена и допуна Закона о дувану јесте даље уређење тржишта и унапређење пословања, саопштио је потпредседник Владе, уз напомену да је у тој области протеклих година забележено побољшање, док је шверц цигарета сведен на низак ниво.
Усвајање предложеног законског акта би, како је истакао, пре свега требало да омогући реализацију свеобухватне реформе прописа, али и да олакша прилагођавање новим околностима на тржишту.