Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Повећати запосленост и извоз кроз нови модел привредног раста

Повећати запосленост и извоз кроз нови модел привредног раста

Београд, 19. октобар 2010. године – Потпредседник Владе Србије и министар економије и регионалног развоја Млађан Динкић изјавио је данас да ће највећи изазов за Србију и регион у предстојећем периоду бити повећање запослености кроз нови модел привредног раста заснован на извозу.

Динкић је на дводневној конференцији о финансијама и инвестицијама у југоисточној Европи, у организацији магазина “Јуромани”, истакао да Србија има нешто боље резултате у односу на просек у региону и навео да су земље региона прошле године забележиле пад БДП-а у просеку шест одсто, а Србија 2,8 одсто.

Поред реструктурирања буџета и постојеће привреде, Србија мора да доведе потпуно нове инвеститоре, с обзиром на то да тренутно нема довољно готових производа за извоз на светско тржиште, напоменуо је потпредседник Владе.

Према његовим речима, поред побољшања постојеће индустрије морамо да доведемо нове компаније, попут “Фијата”, “Јуре”, “Панасоника” и друге, које ће у нашој земљи запослити раднике и производити робу која ће се извозити.

Динкић је нагласио да је ребаланс буџета за 2010. годину направљен у складу са договором са Међународним монетарним фондом (ММФ) и навео да ће консолидовани буџетски дефицит бити 4,8 одсто БДП-а, као што је и договорено са том финансијском организацијом.

Мисија ММФ-а ће за два дана доћи у Београд поводом шесте ревизије аранжмана, а главна тема преговора биће буџет за 2011. годину, најавио је потпредседник Владе.

Он је рекао да “Телеком Србија” има добре пословне показатеље и да приликом продаје већинског пакета не би требало да се иде испод цене од 1,4 милијарде евра.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs