Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Правно неодржива продаја имовине "Телекома Србија" на Космету

Правно неодржива продаја имовине "Телекома Србија" на Космету

Београд, 18. октобар 2010. године – Помоћник министра за међународну сарадњу Министарства за Косово и Метохију Круна Петковић изјавила је данас, поводом продаје имовине "Телеком Србија" а.д. на Косову и Метохији, да Србија спрема тужбе пред међународним институцијама, али да у овом тренутку неће повлачити једностране и исхитрене потезе.

Петковић је у изјави за данашње издање дневног листа "Блиц" рекла да ће бити предузете адекватне мере по питањима заштите интереса Републике Србије на простору АП Косово и Метохија.

Она је поводом продаје имовине "Телекома Србија" на Космету навела да су обавештени потенцијални учесници тендера о томе ко је прави власник, али и међународне институције из области телекомуникација, комисије појединих светских берзи, као и друга тела.

Према њеним речима, упозорења су упућена из "Телекома Србија" и Владе Србије.

Петковић је подсетила на то да је питање продаје имовине "Телекома Србија" на Косову и Метохији, а то важи за имовину свих осталих предузећа у власништву Србије, суштинско питање својинских права као дела корпуса универзалних права, а она у развијеним демократским друштвима уживају статус неприкосновености.

Реч је не само о државној, него и о имовини привредних субјеката, приватној својини грађана, као и имовини Српске православне цркве, додала је она.

Петковић је указала на то да су правно неодрживи не само продаја имовине "Телекома Србија", него и цела приватизација на Косову и Метохији зато што се у промену својинског облика кренуло без тачне власничке структуре имовине која се приватизује, с обзиром на то да пре почетка целог процеса нису узети у обзир правни, финансијски, људски и економски аспекти.

У случају продаје имовине "Телекома Србија" на Космету, како је истакла, треба имати у виду да је Међународна унија за телекомуникације (ИТУ) још 2005. године, на састанку Студијске групе 2, написмено, уз низ правних аргумената, одбила захтев УНМИК-а да Косову додели међународни позивни број.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs