Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Нерешен случај убиства деце у Гораждевцу показатељ реалног стања на Космету

Нерешен случај убиства деце у Гораждевцу показатељ реалног стања на Космету

Београд, 13. август 2010. године – Министар за Косово и Метохију у Влади Републике Србије Горан Богдановић изјавио је данас да забрињава чињеница да и после седам година од убиства и рањавања деце у Гораждевцу овај случај још није решен.

Место злочина у Гораждевцу
Фото: Танјуг

Богдановић је у изјави за агенцију Танјуг истакао да то показује реално стање на Космету и однос међународног присуства и привремених косовских институција према злочинима почињеним над Србима.

Он је затражио да се тај случај, као и други злочини над Србима на Косову и Метохији, најзад разреше и да се починиоци пронађу и казне.

Министар је нагласио да од Еулекса захтева да изврши притисак на представнике привремених институција самоуправе на Косову и Метохији и обавеже их да пронађу злочинца који је пуцао у српску децу у Гораждевцу.

Према његовим речима, након седам година од убиства двоје и рањавања четворо деце у Гораждевцу једина позната и неспорна чињеница јесте та да је злочин етнички мотивисан, али да су и даље непознати починиоци и да је истрага и даље на почетку.

Како онда косметски Срби могу да имају поверење у међународно присуство и како било ко од релевантних међународних фактора може да тврди да се стање на Косову и Метохији поправља, додао је Богдановић.

Он је указао на то да је саопштење Еулекса да се истрага ближи крају, а да осумњичених нема, за косметске Србе увредљиво.

У цркви Пресвете Богородице у Гораждевцу данас је одржан парастос Ивану Јововићу и Пантелији Дакићу, који су убијени хицима из ватреног оружја.

У оружаном нападу који се догодио 13. августа 2003. године, поред Јововића и Дакића који су убијени, тешко су рањени Ђорђе Угреновић, Богдан Букумирић, Марко Богићевић и Драгана Србљак.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs