Стефановић је у изјави за агенцију Фонет рекао да су обављене консултације у Бриселу и да су неке сугестије прихваћене.
Он је указао на то да је Србија добила подршку неких земаља ЕУ, и нагласио да ниједна земља, па ни Велика Британија, не може да говори у име Уније.
Стефановић је нагласио да ЕУ није ставила замерку Србији да није задовољна или да постоји неки проблем са текстом резолуције која је поднета.
Текст који је Србија поднела, како је оценио, представља добру основу за што ширу подршку и у ЕУ, али и међу земљама чланицама УН.
Према његовим речима, Србија ни у којем смислу не жели, нити је желела, да улази у било какве конфронтације са европским партнерима.
Овај текст одражава реалне потребе и штити националне интересе Србије, указао је Стефановић и додао да се Србија руководила, првенствено, својим интересом, узимајући у обзир сугестије током консултација које су обављене у Бриселу.
Политички директор Министарства спољних послова је навео да текст предлога резолуције потврђује снагу и постојаност међународних принципа.
Резолуција позива стране да разговарају око нерешених питања, при чему та формулација оставља довољно простора да заиста почне дијалог око свих нерешених питања, додао је он.
Стефановић је навео да Унија поштује динамику европских интеграција Србије, која је понекад успорена због проблема у самој ЕУ, и додао да то не би требало специфично везивати за питање Косова и Метохије.
То је, како је указао, унутрашње питање Србије, које она покушава да реши у најкраћем року.
Чињеница је да унутар Уније нема сагласности о Косову, као и да неке државе чланице не деле ставове по том питању са Србијом, али то не може да буде повезано са гледањем целе ЕУ на ову ситуацију, рекао је Стефановић.
Ми смо задовољни тиме што овај текст одржава поклапање са интересима свих, па и ЕУ, са циљем да добије што ширу подршку на самом гласању у Генералној скупштини УН, истакао је он.
То неће ни у ком случају бити једноставно, нити постоји било каква гаранција да ће Србија то гласање добити, напоменуо је Стефановић.