Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Ђелић посланицима Бундестага представио напредак Србије на европском путу

Ђелић посланицима Бундестага представио напредак Србије на европском путу

Београд/Берлин, 5. мај 2010. године – Потпредседник Владе Србије за европске интеграције и министар за науку и технолошки развој Божидар Ђелић представио је данас у Европском комитету немачког Бундестага достигнућа и амбиције Србије на плану европских интеграција.

Фото: Фонет

Ђелић је у изјави за агенцију Танјуг навео да је посланике немачког парламента упознао са оним што је Србија урадила у последње две године и истовремено затражио подршку Бундестага за то да на заседању министара Европске уније које ће бити одржано у јуну започне ратификација Споразума о стабилизацији и придруживању (ССП).

Он је изразио наду да би на том заседању или убрзо након њега требало да буде добијена подршка за прослеђивање кандидатуре Србије за чланство Европској комисији.

С обзиром на то да је ово било моје друго излагање пред тим комитетом после две године, подсетио сам посланике Бундестага на све што је Србија урадила у последње две године, а што потврђује да је поуздана земља која држи реч и на коју и Немачка и Европа могу да се ослоне, истакао је потпредседник Владе.

Он је рекао да је саговорнике у Немачкој упознао и са спремношћу наше земље да помогне у борби против организованог криминала, као и да сарађује у домену инфраструктуре, науке, технологије и инвестиција, које немачке и друге европске фирме могу реализовати у Србији.

Говорећи о питању Косова и Метохије, Ђелић је навео да су, и поред тога што званична политика Немачке није промењена, посланици свих политичких партија постављали питања о могућем коначном решењу тог проблема што, како је оценио, подразумева и уважавање интереса Београда.

У том смислу охрабрујуће су поруке посланика који уочавају да ова ситуација није одржива и да ће бити потребно уложити додатни напор да се пронађе одрживо решење за Косово и Метохију, што је сигурно у интересу наше земље и што није могуће учинити без Београда, закључио је он.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs