Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Интервјуи > Унапређење свеукупних односа Србије и Италије

Унапређење свеукупних односа Србије и Италије

Београд, 18. октобар 2004. године - Председник Владе Републике Србије Војислав Коштуница изразио је у интервјуу за италијански дневник "Коријере дела сера" очекивање да ће манифестација "Италија у Београду 2004" на којој учествује више од 350 предузетника и пословних људи из Италије, учврстити политичке, економске и културне односе између две земље. Званични сајт Владе Србије преноси делове овог разговора.

Војислав Коштуница
Да ли је одржавање ове манифестације знак политичке стабилности у Србији:

- За мене је велико задовољство видети да се велики број предузетника одазвао овом пројекту, што ће учврстити свеукупне односе између Србије и Италије. Дошло је до побољшања економске ситуације и сигурности за инвестиције, усвојен је закон о успостављању брзих и ефикасних поступака за инвеститоре као гаранција у случају пропадања предузећа, а једна веома битна ствар која је већ била предмет дискусије је и потреба да се изгради аутопут који би повезао Београд и Подгорицу.

Предстојећи избори на Косову и Метохији:

- После последњих насилних догађаја који су се у покрајини догодили у марту, припремљен је план за побољшање стања грађанских права Срба на Косову. Предложили смо раздвајање српских и албанских административних области, указујући на тај начин на неку врсту децентрализације, на "кантонизацију". Постоји идеја да се Србима да институционална улога самоуправе на целом Косову, нека врста заштите, с обзиром на то да све друге мере нису уродиле плодом. Након што га је Скупштина Србије усвојила, овај пројекат је прихватила и међународна заједница. Међутим, искрсли су извесни проблеми и дискусија на ту тему је и даље отворена. Не верујем да ће избори променити ситуацију на Косову.

Притисци на Владу Србије од стране Сједињених Америчких Држава и међународне заједнице да се Трибуналу у Хагу изручи Ратко Младић:

- Последњих месеци смо обавили озбиљна трагања и све до данас ми немамо никакве доказе да се Младић налази у Србији. С времена на време добијамо информације које нам говоре где би он могао да буде, али све оне су се до сада показале погрешним. Истраге се настављају.

Будућност државне заједнице Србија и Црна Гора:

- Изгледа да Црна Гора не жели директне изборе за Скупштину државне заједнице, али у Београдском споразуму, у Уставној повељи Србије и Црне Горе предвиђена је једна секвенца од два дефинисана случаја: након две године, тачније 2005. обавезне изборе за Скупштину заједнице и након три године могућност референдума. Ја сам вољан да поштујем споразуме.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs