Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Захтев Еулексу да заштити имовину српских мобилних оператера у покрајини

Захтев Еулексу да заштити имовину српских мобилних оператера у покрајини

Београд, 23. април 2010. године – Министарство за Косово и Метохију Владе Републике Србије најоштрије је данас осудило насиље косовских привремених институција које је усмерено ка уништавању имовине српских мобилних оператера у јужној покрајини.

Министарство захтева од Еулекса да заштити имовину српских мобилних оператера и да хитно обезбеди несметану комуникацију на подручју покрајине.

Одмах по сазнању да специјалне снаге косовске полиције демонтирају предајнике и опрему Телекома, Теленора и ВИП мреже, ресорно министарство је затражило од Еулекса да заустави ову нелегалну акцију, да се врати отета опрема и у потпуности заштити имовина мобилних оператера.

Такође, Министарство за Косово и Метохију оцењује да укидањем сигнала мобилних оператера из Србије такозване косовске институције желе да створе комуникацијски мрак међу Србима и потпуно их одсеку од света.

Косовске привремене институције на тај начин стварају атмосферу несигурности и страха, обесхрабрују повратнике и покрећу нови талас исељавања, при чему су угрожени животи многих болесника и рад хитних служби.

Управо да није било сигнала српских оператера јавност не би, или би са закашњењем, сазнала за нападе на повратнике у селу Жач, али и за многобројне друге инциденте у којима су на мети били Срби.

Напад на повратнике у селу Жач и демонтирање предајника српских мобилних оператера говоре о томе да такозване косовске институције намерно стварају тензије и врше притисак на преостале косметске Србе како би етнички очистили покрајину.

Министарство за Косово и Метохију од Унмика и Еулекса захтева да хитно реагују и да се предајници поново оспособе, као и да предузму мере на које их обавезује мандат мисије Уједињених нација како се овакве ситуације не би понављале.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs