Обрадовић је на конференцији за новинаре, одржаној поводом представљања потписаног програма, указао на то да се њиме предвиђа повећање броја наставника кинеског језика у Србији и броја наставника српског језика у Кини.
Министар је навео да ће документ који је потписао са замеником министра образовања Кине Хао Пингом допринети унапређењу односа и сарадње двеју земаља.
Он је објаснио да програм подразумева сарадњу универзитета у Београду и Пекингу, повећање броја наставника кинеског језика на катедри за кинески језик Филолошког факултета у Београду, као и да документ даје смернице и за сарадњу на другим пољима.
Према његовим речима, у Пекингу катедру за српски језик похађа 15 студената, а у Србији се кинески језик учи у две средње школе, Филолошкој гимназији у Београду и Гимназији у Сремским Карловцима.
Амбасадор НР Кине у Србији Веи Ђингхуа истакао је да је улагање у просвету инвестирање у будућност, и нагласио да Влада Кине даје велики значај сарадњи двеју земаља у тој области.
Државни секретар Министарства просвете Владе Србије Радивоје Митровић истакао је да је током посете Кини процењено да има простора за мастер и докторске студије Срба у Кини, као и да су представници Министарства просвете у Кини изразили спремност да стипендирају те студије.