Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Интервјуи > Законом о надлежностима покрајине исправити поједине одредбе Предлога Статута

Законом о надлежностима покрајине исправити поједине одредбе Предлога Статута

Београд, 14. фебруар 2009. године – Први потпредседник-заменик председника Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић оценио је да Србија неће изгубити ако Војводина добије аутономију, али да се не сме дозволити да то буде основа за сепаратизам.

Фото: www.novosti.rs
Дачић је, у интервјуу за данашње издање дневног листа “Вечерње новости”, рекао да законом о надлежностима покрајине треба да се исправе одредбе Предлога Статута за које се може рећи да су супротне Уставу Србије.

Он је навео да се Устав Србије не може мењати због Статута Војводине и додао да мисли да ће неке одредбе Предлога Статута бити промењене.

Говорећи о односима са Европском унијом, Дачић је рекао да очекује
позитиван одговор експертских комисија у априлу, као и да је реално
да Србија ове године добије препоруку за “бели шенген”.

Дачић је о питању Косова и Метохије рекао да Министарство спољних послова Владе Републике Србије има апсолутно чврсте позиције када је у питању јужна српска покрајина и нагласио да не сумња у оријентацију ове Владе да јој очување Косова и Метохије буде и даље приоритет.

Министар унутрашњих послова је навео и да полиција сада креће у обрачун са организованим криминалом и сузбијање корупције.

На питање да ли су преговори са Црном Гором о двојном држављанству дефинитивно пропали, Дачић је одговорио одрично.

Нису пропали преговори, али морамо да бринемо о својим грађанима.
Овде је 250.000 људи који воде порекло из Црне Горе и већина њих хоће да има, макар ту симболичну везу са матицом, као што је држављанство. У Црној Гори су сада избори и за њих вероватно није прави тренутак за наставак разговора. Тамошња власт нема разлога за бригу, јер је свега око 2.000 људи, који су имали пребивалиште у Црној Гори, затражило наше држављанство, рекао је он.

На питање хоће ли бити размена спискова грађана који су у међувремену добили српско, односно црногорско држављанство, Дачић је рекао да Црна Гора тражи да то буде саставни део споразума, али да то до сада није рађено.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs