Цветковић је најавио да ће на следећој седници Влада усвојити подстицајне мере за улагање у инфраструктуру и навео да ће средствима из буџета и кредитима међународних финансијских институција бити подстицана убрзана изградња инфраструктуре, пре свега путног и железничког правца на паневропском Коридору 10, што ће обезбедити већу упосленост грађевинских фирми.
Према његовим речима, један од приоритета Владе биће изградња енергетских објеката како би се обезбедила сигурност у снабдевању енергентима.
Председник Владе је најавио да ће до следеће грејне сезоне бити завршена прва фаза подземног складишта гаса у Банатском Двору како би се ускладиштило од 100 до 150 милиона кубних метара гаса и обезбедило дневно повлачење 5 милиона кубних метара гаса.
Цветковић је учеснике конференције обавестио и о тендерима за изградњу нових термоелектрана у Србији, које ће бити у већинском приватном власништву и које би требало да обезбеде производњу 1.400 мегавата струје.
Премијер је рекао да је у плану и изградња других енергетских постројења како би се различитим видовима енергије обезбедило да Србија не зависи од увоза ни у кризним ситуацијама.
Учесници данашње конференције указали су на значај регионалног повезивања земаља у превазилажењу економске кризе, али и енергетске нестабилности, као и на то да су ЦЕФТА споразум и трговинска размена између земаља региона показали да сарадњом могу да се остваре значајни резултати.