У акцији "Амфитеатар" ухапшено 17 особа због организовања нелегалних игара на срећу

Београд, 18. мај 2011. године – Министарство унутрашњих послова Владе Републике Србије саопштило је данас да је у полицијској акцији "Амфитеатар" ухапшено 17 особа осумњичених за злоупотребу службеног положаја и организовање нелегалних игара на срећу.

Акцију су извели припадници Службе за борбу против организованог криминала, у сарадњи са Управом криминалистичке полиције, Жандармеријом, Управом за спречавање прања новца и Тужилаштвом за организовани криминал.

Том приликом лишена је слободе организована криминална група чији су организатори и чланови државни службеници Управе за игре на срећу Министарства финансија Дарко Пуача, Његош Џелетовић, Никола Коматина, Наташа Агатоновић, Душица Маловић- Кљајић и власник угоститељских објеката у Београду – кафе ресторана "Врт" и клуб ресторана "Ресава" Милош Лучић.

Ухапшени су приређивачи посебних игара на срећу – власник кладионица "Колосеум" Божа Тепавчевић из Врбаса, власник кладионица "Феникс" Горан Василић из Младеновца, власник кладионица "Балкан бет" Жељко Доронтић из Старе Пазове, сувласник кладионица "Сокер" Владимир Радојичић из Београда и радник предузећа "Еуролемб-М" Мирјана Маринковић из Београда.

Међу ухапшеним приређивачима посебних игара на срећу су и власник кладионица "Макс бет" Саша Марчета из Новог Сада, власник кладионица "Дупла шанса бет" Горан Јанковић из Новог Сада, власник кладионица „Дупла шанса“ Васа Бабић из Врбаса, власник предузећа „Аспект“ Зоран Стојановић из Ниша, регионални менаџер предузећа "Аспект" Далибор Ристић из Пожаревца и Жарко Дујановић из Каћа, који је и продавац апарата за посебне игре на срећу.

Наведени приређивачи посебних игара на срећу су у дужем периоду континуирано давали мито државним службеницима Управе за игре на срећу, у месечним износима од 200 до 5.000 евра, како би своју делатност незаконито обављали и избегавали плаћање накнада за приређивање посебних игара на срећу.

Само на име неплаћања накнаде за издавање потребног одобрења за рад и накнаде за приређивање игара на срећу буџет Србије оштећен је за више од милион евра, док ће се висина имовинске користи стечене радом у нерегистрованим објектима и непријављеним апаратима утврдити вештачењем у даљем току кривичног поступка.

Сва лица ће након завршених претреса у већем броју кладионица у Београду, Новом Саду, Врбасу и другим градовима у Србији бити саслушана у својству осумњичених након чега ће уз кривичну пријаву бити приведени надлежном истражном судији Вишег суда у Београду.

У овој акцији привремено је одузето више од 400 покер-апарата, 300 телевизора и приближно 360.000 евра, а блокирано је 55.000.000 динара на рачунима, додаје се у саопштењу.

http://www.srbija.sr.gov.yu/vesti/vest.php?id=153119
Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs